ISO sertificēts valodu pakalpojumu uzņēmums ar 30 gadu pieredzi

Baltic Media pirmais dators Apple Macintosh SE

Nesen mūžībā aizgājušā Stīva Džobsa izgudrotais un viņa kompānijā Apple ražotais dators, kas iesāka jaunu ēru komunikāciju tehnoloģijās, bija arī Baltic Media pirmais darba rīks, kad mūsu kompānija uzsāka savu darbību deviņdesmito gadu sākumā Stokholmā.

 

Dators joprojām glabājas Baltic Media noliktavā un mēs to uzskatām par vērtīgāko no visiem vēlāk iegādātajiem PC un Mac datoriem, ko esam lietojuši un pašlaik lietojam.

 
Pirmais Macintosh - Baltic Media Ltd
Šodien viņu izcēlām no putekļiem un nofotografējām.
 
Te viņš ir. Macintosh SE ar iebūvētu cieto disku. Ražots 1989. gadā. Tas ir arī izcils dizaina paraugs, kas arī šodien greznotu jebkuru interjeru.
Dators joprojām darbojas un vienmēr mums atgādinās par kādu drosmīgu mūsdienu līdzcilvēku, kas neskatījās uz citiem, bet gāja savu ceļu ar saukli Think Different un 1984. gadā aizsāka jaunu ēru datoru tehnoloģiju pasaulē, un radīja arī Baltic Media pirmo datoru.
Šie Macintosh datori parādīja, ka datora pelei ir arī cita nozīme nevis tikai tā, ko mēs zinājām pirms tam, ka uz monitora failus mēs varam redzēt mazu pārvietojamu ikonu izskatā utt.
 
Tikai deviņdesmito gadu vidū ar Bila Geitsa Windows 95 arī ne-Macintosh, t.i., PC pasaule, nokopējot Stīva izgudrojumus, iepazina šos pašus tehnoloģiskos jaunumus, kurus kopš astoņdesmito gadu beigām baudīja Macintosh un Apple paaudze.
Macintosh dators iemācīja mums domāt citādāk, ne tā kā citi. Tāds bija arī tā autors.
 
Salīdzinot ar pasaulē izplatītajiem PC datoriem Macintosh bija šokējoša revolūcija, sevišķi žurnālistikā un mediju jomā.
Macintosh datorus tolaik dēvēja par datoru pasaules mersedesiem.
 
Neviens mūsdienu  iPhone, iPads un tml., nav līdzvērtīgs šim mūsu pirmajam Macam, kura vērtība, vismaz mūsu acīs, aug dienu no dienas.
 
Šis bija dators, ar kuru mūsdienu tehnoloģiju pasaulē jēdzieni Apple, Macintosh, Steve Jobs kļuva par kulta, pielūgsmes un modes simboliem.  Taču pats galvenais - tas iedrošināja mūs sākt domāt citādāk. Par to paldies Stīvam!
 

 

© Baltic Media Ltd