ISO sertificēts valodu pakalpojumu uzņēmums ar 30 gadu pieredzi

Baltic Media ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas par nesmēķēšanu paaugstina algas

Baltic Media Ltd valde saviem nesmēķējošajiem darbiniekiem ir nolēmusi paaugstināt algu par 20 latiem mēnesī. Tas tiek veikts veselīga dzīves veida un augstākas darba kultūras veicināšanas nolūkā.
 
“Ar to mēs aizstājam neefektīvo darbinieku veselības apdrošināšanu privātajās apdrošināšanas kompānijās, ko līdz šim apmaksāja uzņēmums un ko darbinieki izmantoja ļoti reti. Šī apdrošināšana arī nesekmēja veselīgu dzīves veidu.
 
Turklāt, apmaksāt veselības apdrošināšanu smēķētājiem, kas paši savu veselību apzināti grauj, mums šķiet liekulīgi. Protams, uzņēmums apzinās, ka nesmēķētāji arī strādā efektīvāk, jo viņiem nav nepieciešamas smēķēšanas pauzes un viņus klienti var biežāk sastapt birojā. Tādejādi mēs nodrošināsim labāku servisu, kā rezultātā ieguvēji būs gan klienti, gan uzņēmums, gan arī darbinieku veselība ”, uzskata Baltic Media izpilddirektors.
 
Algas pielikums rosināja dažus darbiniekus atmest kaitīgo ieradumu uzreiz, kad uzņēmumā tika izdots rīkojums par algas paaugstināšanu. Viens no tiem ir valodu kursu projektu vadītājs Aigars Apsāns, kurš uzsver, ka ar šo Baltic Media iniciatīvu darbinieki, kas atmet smēķšanu praktiski iegūst divreiz lielāku algas pielikumu, jo par cigaretēm mēnesī arī tiek izdots ap 20 latiem.
 
Projektu vadītājs Mihails Basmanovs atzinās, ka viņš pirmo reizi mūžā saņem lielāku algu par to, ka kaut ko nedara.
 
Jautājot Veselības veicināšanas valsts aģentūrā (VVVA) par citu Latvijas uzņēmumu līdzīgu pieredzi, Stratēģiskā departamenta galvenais speciālists Jānis Caunītis Baltic Media atbildēja:
”Mūsu rīcībā nav informācija par uzņēmumiem Latvijā, kuri būtu ieviesuši algu paaugstinājumu nesmēķējošiem darbiniekiem. Jūs varētu būt pirmie, kuri pielieto šādu stimulu veselīgam dzīvesveidam Latvijā".
 
Mēs ļoti augstu vērtējam šādu soli, jo domājam, ka tas varētu palīdzēt neuzsākt smēķēt darbiniekiem un arī palīdzēt izšķirties par atmešanu tiem, kas vēl to dara. Sevišķi svarīgi tas ir pie mums Latvijā, kur speciālistu palīdzība un medikamenti tabakas atkarīgajiem ir maksas palīdzība. Jūsu piedāvātā summa - 20 latuir apmēram tā, kas ir nepieciešaama mēnesī medikamentu iegādei ārstēšanās kursa laikā.”
 
”Baltic Media Ltd valde uzskata, ka Latvijai ir apkaunojoši atrasties to Eiropas Savienības valstu skaitā, kurās ir vislielākais smēķētāju skaits, vissliktākais vispārējais veselības stāvoklis un visīsākais vidējais mūža ilgums. Sākot strādāt Latvijā, mēs pamanijām šīs smēķēšanas sērgas lielo izplatību un bijām šokēti par to. Katram uzņēmumam būtu kaut kas jādara, lai šo tendenci apstādinātu.
 
Mēs esam modernu tehnoloģiju un augstas kvalifikācijas pakalpojumu uzņēmums, kas darbojas globāli un, kura tēls ir saistīts ar tādiem jēdzieniem kā pakalpojumu kvalitāte, pieejamība, augsts serviss, rūpes par darbinieku kompetenci, izglītību un veselību. Tāpēc mēs nemaz citādi rīkoties nevarējām”, uzsver Guntars Veinbergs.
 
Baltic Media Ltd ir starptautisks tulkošanas, valodu un komunikācijas apmācības uzņēmums, kas Latvijas tirgū darbojas kopš 1994. gada. Līdz šim vienīgais valodu nozares uzņēmums Latvijā ar ISO 9001:2000 kvalitātes vadības sertifikātu.
 
Baltic Media biznesa ideja atspoguļojas uzņēmuma devīzē Pareiza komunikācijā pareizā valodā, ko uzņēmums īsteno, sniedzot augstas kvalitātes tulkošanas un ar valodu komunikāciju saistītus pakalpojumus uzņēmumiem, privātpersonām, valsts un citām institūcijām. Baltic Media mātes uzņēmums dibināts Zviedrijā.
 
 2006.03.06.
 
Atsauksmes par Baltic Media iniciatīvu
 
Labdien !
 
Esam iepriecināti par Jūsu uzņēmuma iniciatīvu - stimulēt ar algas paaugstinājumu tos darbiniekus, kas nesmēķē.      
 
Būtu labi, ja mēs kopīgi varētu šādas iniciatīvas sekmēt.
Varbūt Jūs savu  informāciju par jūsu inciatīvu  pārsūtītu mums un mēs to vēl ieliktu savā mājas lapā.
 
Ar cieņu -
Direktores vietniece Aija Pelne
 
Narkoloģijas valsts aģentūra 
Hospitāļu iela 55, Rīga, LV-1013 
Reģ. Nr. 90001703226 
Tālr.: 371 7388017 
Fax:  371 7388001 
E-pasts: aija.pelne@narko.gov.lv 
URL: www.narko.gov.lv
 
 
Labdien, Veinberga kungs!
 
Paldies par informāciju par Jūsu interesanto un mūsuprāt ļoti svarīgo iniciatīvu.
Mūsu rīcībā nav informācijas par uzņēmumiem Latvijā, kuri būtu ieviesuši algu paaugstinājumu nesmēķējošiem darbiniekiem. Jūs varētu būt pirmie, kuri pielieto šādu stimulu veselīgam dzīves veidam Latvijā.
 
Mēs ļoti augstu vērtējam šādu soli, jo domājam, ka tas varētu palīdzēt neuzsākt smēķēt darbiniekiem un arī palīdzēt izšķirties par atmešanu tiem, kuri vēl to dara.
Sevišķi svarīgi tas ir pie mums Latvijā, kur speciālistu palīdzība un medikamenti tabakas atkarīgajiem ir maksas palīdzība.
Jūsu piedāvātā summa - 20 latu ir apmēram tā, kura ir nepieciešama mēnesī medikamentu iegādei ārstēšanās kursa laikā.
 
 
Visu labu vēlot,
Dr.Jānis Caunītis
Stratēģiskā departamenta galvenais speciālists
7686420  
 
 
Sent: Monday, March 06, 2006 10:38 PM
Subject: Good for you 
 
Labdien!
Šodien Jūsu mājas lapā ieraudzīju rakstu par algu palielināšanu nesmēķējošajiem darbiniekiem.
Jūs esat malači :)
Nezinu, kas par to jāuzslavē – acīmredzot, vadība ir pacentusies. Taču ko tādu redzu pirmo reizi. Ļoti patīkami.
 
Oļegs
 
 
 
 
 
© Baltic Media Ltd